Programowanie kontrolerów w C# i .NET

Na świecie jest wielu programistów Windows. Programują głównie na platformie .NET. Najpopularniejszym językiem na te platformę jest C#. Ma on dużo możliwości i jest bardzo szybko rozwijany by nadążyć i wyznaczać trendy w programowaniu.

Jeśli lubisz C#, to do programowania mikrokontrolerów najlepszym wyborem była platforma Netduino. To płytki oparte na procesorze ARM, wykonane w formacie Arduino, które zawierają w sobie .NET Microframework. Do ich programowania można używać języka C# i środowiska Microsoft Visual Studio.

Płytki te posiadają wyjście do sieci Ethernet i slot na kartę pamięci SD. Nettuino ma bogatą społeczność, która tworzy wygodne biblioteki do ogromnej ilości urządzeń oraz do komunikacji z różnymi usługami w sieci. Nawet Twitterem.

Pojawiła się jednak kolejna popularna płytka, którą można programować w C#. Jest nią Rasbpberry PI. Za pomocą poleceń

sudo apt-get update
sudo apt-get install mono-complete

możesz zacząć przygodę z C# na platformie Raspberry.

W serwisie MSDN (dla programistów Windows) pojawił się artykuł opisujący jak skonfigurować .NET na Raspberry PI oraz jak go połączyć z chmurą Azure za pomocą usług typu REST.Są tam też linki do gotowych projektów wykorzystujących te możliwości na Malinie.

Myślę, że to niezła gratka jeśli lubisz .NET.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.