NAMF-2020-30

Najnowsza wersja oprogramowania dla sensora NAM przynosi dwie istotne zmiany. Pierwsza to powrót do taktowania procesora 160 MHz. W ramach testów obniżyliśmy do nominalnego 80 MHz i szczerze mówiąc trochę o tym zapomnieliśmy. Gdy zaczęliśmy zgłębiać pewne problemy raportowane przy połączaniach SSL mieliśmy taki moment face-palm Co zrobić. Poprawione.

Druga zmiana to w konfiguracji sensora dodaliśmy wybór trybu pracy nadajnika WiFi. Można wybrać który standard WiFi ma być obsługiwany – B/G/N. Teoretycznie użycie B powinno dać nieco większy zasięg, ale nasze wstępne testy nie dają tak oczywistych wniosków. Opcja została, może dla innych będzie przydatna.

Kod znajduje się na GitHubie, również tam, w formie ‘release’ znajdują się binarne pliki do wgrania.

Co dalej? Szykujemy przepisanie większego kawałka firmware, o rezultatach będziemy Was informować.

5 Replies to “NAMF-2020-30”

    1. Jeśli mówimy o sensorach które już mają wersje NAMF-2020-xx a nie NAMF-2019-xx to jeśli włączona jest opcja auto aktualizacji, to stanie się to w ciągu 24h od wydania nowego FW. Sensory 2019 też się aktualizują w ciągu 24h ale, w tej chwili nie ma dla nich nowych wersji.
      Dopiero gdy skończymy testy automatycznych migracji z NAMF-2019-xx do NAMF-2020-xx to wypuścimy nowy firmware, w którym będzie można kliknąć by zaktualizować sensor do nowej linii firmware.

      1. Oczywiście – jeśli jest włączony auto-update to po restarcie sensora. Ale ta sama zasada, sensory z fw z linie 2019 nie aktualizują się jeszcze automatycznie do wersji 2020. Jest używany inny układ pamięci flash i taki upgrade obecnie oznaczałby wyzerowanie konfiguracji sensora.

    1. Jeszcze chwila cierpliwości 🙂 pracujemy najpierw nad “ręczną migracją” a następnie będzie automatyczna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.