UNO ale jakieś takie inne… Od końca maja pojawiły się klony na Nettigo. Pierwszy to KlonUNO jak go nazywamy, czyli zgodny z Arduino UNO.

Wyposażony w ATmega328P w DIP – jeśli jest potrzeba możesz go wyjąć potrzebą może być wgranie bootloadera w inny chip ATMega328P lub spalenie serca Arduino. Cóż… czasem chwila nieuwagi wystarczy.

Drugi ważny element to ATmega16u2 jako układ odpowiedzialny za komunikację USB/Serial. Na rynku macie wiele tańszych klonów UNO opartych o CH340 – dedykowany układ do komunikacji USB/Serial. Dlatego taki klon to bardziej klon Arduino Duemilanove niż Arduino UNO. ATmega16u2 jest programowalny, komunikacja USB/Serial jest realizowana programowo. To znaczy, że zmieniając firmware w ATmega16u2 UNO może pojawić się w komputerze nie jako port szeregowy ale np klawiatura czy myszka. Lub jeszcze inne urządzenie.

Trzeci istotny fakt dotyczący naszego klonUNO to jest to, że każde z nich, nim trafi jest ręcznie testowane. Tzn wgrywamy szkic sprawdzamy czy wszystko jest równo, czy da się nałożyć shield, czy cały moduł działa poprawnie.

Zapraszamy: KlonUNO – ATmega328P/ATmega16u2 klon Arduino UNO.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.