Intel Galileo i Windows

Intel Galileo to płytka w standardzie pinów Arduino. Różnica polega na tym, że ma procesor w architekturze x86 – znany z naszych PC.

image

Płytka ma zainteresować twórców urządzeń Internet of Things (internet rzeczy) produktami Intela. Pierwotnie była rozprowadzana z wbudowanym systemem operacyjnym Linux.

Firma Microsoft także zainteresowała się tym rynkiem i jej pracownicy udostępnili za darmo specjalną wersję systemu operacyjnego Windows na tą platformę. Taki Windows nie posiada desktopu. Komunikujemy się z nim poprzez usługi telnet, ftp i http.

Największą zaletą tego systemu jest możliwość pisania programów jak dla PC z Windows. Masz w nim do dyspozycji najnowsze jądro systemu takie jak w Windows 8.1, biblioteki Windows, a nawet platformę .NET 4.5. Jeśli lubisz programować pod Windows i zajmujesz się elektroniką, to takie rozwiązanie jest dla ciebie idealne.

Do programowania używa się oczywiście Visual Studio. Wśród bibliotek dla płytki dla języka C++ nie zabrakło tej, zgodnej z funkcjami Arduino.

O przeprogramowaniu Galileo z Linuksa na Windows możesz poczytać na stronie repozytorium Microsoft Internet of Things w serwisie Github.

Blogger okokok z portalu DobreProgramy podzielił się swoimi wrażeniami z użytkowania płytki Intel Galileo z Windows.

Pete Brown z bloga 10rem opisał, jak na Galileo napisać swój pierwszy program konsolowy na platformę .NET.

sprae

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.