Ankieta dotycząca Starter Kitu – wyniki

W lutym do klientów którzy w ciągu ostatniego roku kupowali od nas Starter Kit dla Arduino wysłaliśmy zaproszenie do wypełnienia ankiety.

Teraz krótkie podsumowanie. Odpowiedziało i wypełniło ankietę ponad 500 osób, dlatego też przeczytanie wszystkich uwag nam zajęło dłużej niż się spodziewaliśmy, nadal jeszcze czytamy. W tej chwili mogę przedstawić tylko część wyników (pytania zamknięte).

I tak pytaliśmy o jakość i przydatność materiałów umieszczonych na blogu. Zdecydowana  większość korzystała z tych materiałów, przynajmniej w części. I chociaż ponad połowa (52%) oceniła je jako bardzo przydatne, to jednak aż 40% uważa, że należy nad nimi popracować.

Pokrywa się to z naszymi odczuciami, że przykłady te powstawały nawet 3 lata temu i zarówno forma wymaga poprawy jak i zakres. Prace nad tym się zaczęły, ale to będzie wymagało dłuższego czasu nim duże zmiany nastąpią.

Drugi aspekt o który pytaliśmy to forma sprzedaży Starter Kitu. I tak dla 20% jeden zestaw to jest właśnie to, by nie musieli się zastanawiać jaki będzie dla nich najlepszy. 22% wolałoby jednak 3 lub 4 warianty do wyboru. Pozostałe prawie 60% chciałoby podstawowego zestawu i 5-10 dodatkowych elementów do wyboru.

Planowaliśmy zmienić sposób prezentacji zestawu, tak by była większa elastyczność w doborze elementów. Co prawda sądziliśmy że opcja 2, czyli 3-4 warianty będzie optymalna, ale wygląda na to że większość wolałaby jednak konkretne elementy do wyboru.

Zdecydowanej większości (ponad 70%) odpowiada to, że materiały są dostępne tylko online, nie ma ich w wersji papierowej czy elektronicznej na CD/dysku USB.

Większość (62%) uważa, że dobrym dodatkiem do zestawu byłby jakiś pojemnik na drobne elementy, tak by można je przechowywać bez trudu.

Jak było do przewidzenia – wszystkie tematy które proponowaliśmy jako możliwe rozszerzenia zestawu cieszyły podobną popularnością.

I na koniec – spośród ponad 500 osób 326 osoby podały kontakt do siebie (ankieta była anonimowa) w postaci adresu email lub numeru telefonu. Spośród nich wylosowaliśmy jedną, która otrzyma kupon o wartośći 100 zł na zakupy w Nettigo. Tą szczęśliwą osobą został Michał Klawon! Gratulujemy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.