Micromouse – miniaturowe roboty szukające wyjścia z labiryntu

Micromouse to klasa miniaturowych robotów (zazwyczaj na dwóch kółkach), których zadaniem jest pokonać labirynt w jak najkrótszym czasie. Klasyczny labirynt składa się z 256 pól (16×16) o wymiarach 16×16 cm porozdzielanych pomiędzy sobą ściankami o grubości 12 mm i wysokości co najmniej 50 mm. Wartości te mogą się jednak różnić – to już ustala organizator zawodów. Roboty nie mogą przekraczać długości i szerokości 25 cm i muszą być skonstruowane tak, aby jeździły całkowicie samodzielnie. Mierzony jest czas od pola startowego do pola końcowego – powrót już się nie liczy.

Na filmikach poniżej możecie zobaczyć mikromyszki w akcji. Są to zawody w japońskiej Tsukubie, jedne z najpopularniejszych na świecie.

Jeśli was to zainteresowało, to wkrótce w Warszawie będziecie mogli zobaczyć MicroMouse w akcji – na Robomaticon 2012 jest kategoria MicroMouse. I nie tylko. Możecie spróbować sił sami (rejestracja do nie wiadomo kiedy 🙂 w regulaminach jest data z poprzedniej edycji), same zawody odbędą się 3 marca 2012 w Warszawie, na Politechnice (rok temu to był budynek Wydziału Mechatroniki AFAIR).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.