Zmywarka z Arduino, czyli o co tu naprawdę chodzi

W ostatnich dniach w kilku miejscach można było natrafić na informacje o sterowaniu zmywarki za pomocą Arduino. Często pojawiało się to z komentarzem – czego to jeszcze nie podłączą do Arduino.

Moim zdaniem najlepiej oddającą istotę rzeczy jest stwierdzenie w podlinkowanym poście:

The control panel on the front of it died, it failed from corrosion getting into the laminated plastic PCB that it’s made up of. Not really repairable, just meant to be replaced, except that it’s a $150 part.

This is one of the things I love about the Arduino, it allows me to consider alternatives that I’d have NEVER been able to consider before. If I had to program a controller in assembly, or flat do it with just discrete chips, I’d have never considered this as an option. But with the Arduino, not only can I build my own controller, but it’s almost stupidly simple to do. 

Arduino służy jako narzędzie do osiągania celów, które inaczej wydawały się poza zasięgiem.

Co jeszcze istotne – ten powyższy zestaw nie służy do jakiegoś zmyślnego override tego co chce robić kontroler zmywarki. Arduino zastępuję w ogóle układ sterujący zmywarki! Dzięki temu autor mógł sobie dobrać tryb pracy zmywarki lepiej pasujący do jego warunków. Dzięki temu zmywarka pracuje wydajniej. No i jak trzeba będzie to można zmienić program 🙂 na dowolny a nie tylko na jeden z wcześniej dostępnych. Siła open hardware.

PS.
Jak to szło? Ze szlifierką wszystko jest open source!?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.