Fritzing – dwie nowości

O Fritzingu pisaliśmy już kilka razy. Tym razem dwie dość istotne informacje. Pierwszą wyjaśnia powyższa ilustracja. Od najnowszej wersji (0.6.3) przewody (jak i nóżki elementów) nie muszą przebiegać po liniach prostych. Możliwe jest ich prowadzenie w sposób bardziej naturalny, co prowadzi do bardziej przejrzystych rysunków.

Druga nowość to Fritzing Fab. Jeśli korzystałeś z Fritzinga to wiesz, że każdy schemat może być widziany w jednym z trzech widoków – Breadboard – czyli ‘naturalny’ jak na powyższej ilustracji, Schematic – schemat elektryczny oraz PCB – widok płytki drukowanej. Od teraz bezpośrednio z Fritzinga możesz zamówić wykonanie płytki drukowanej. Wyglądać będą one na przykład tak:

Biała powłoka, czarne napisy. Ceny? Za jedną płytkę w rozmiarze shieldu Arduino – 25 euro, za dwie 22 plus wysyłka, za więcej kopii – taniej. Nie jest to tanio, ale przy krótkich seriach trudno dostać lepsze ceny.

Na pewno nie jest to oferta dla robiących mnóstwo płytek, ale dla osób dla których są to pierwsze próby może być atrakcyjna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.