Arduino UNO R3 nadchodzi

Gdy Arduino Team zapowiedział Arduino Due i Leonardo, te dwie wiadomości przyćmiły trochę zapowiedziane zmiany w Arduino UNO. Nowa wersja oznaczona R3 ma się wkrótce pojawić. Nie wiadomo dokładnie kiedy to się stanie, ale poprzednia wersja Arduino UNO (R2) nie jest już produkowana i zapas się już kończy.

Dlatego od dziś w naszej ofercie pojawia się Arduino UNO SMD (ATmega328 zamiast w obudowie DIP na podstawce jest w obudowie do montażu powierzchniowego). Funkcjonalnie nie różni się od zwykłego UNO, jedynie nie da się go użyć jako konwerter USB/Serial np do komunikacji z niektórymi shieldami (w UNO R2 po wyjęciu ATmegi z podstawki można korzystać z Arduino jak z konwerter USB/Serial)

Arduino SMD jest tańsze, cena brutto to 84 zł. Starter Kit sprzedawany od dziś jest z Arduino UNO SMD – nowa (niższa) cena Starter Kitu to 124 zł. Jeżeli ktoś potrzebuje Starter Kitu z Arduino w wersji nie SMD może kupić oddzielnie Arduino UNO (R2) i Starter Kit bez Arduino.

Jednocześnie wysoki i nadal rosnący kurs euro zmusił nas do podniesienia ceny UNO R2 – od dziś kosztuje ono 104 zł.

R3, na które czekamy (nie ma jeszcze daty kiedy będą dostępne) ma złącza rozszerzone o dwa piny w rzędzie wyjściami cyfrowymi oraz o dwa w rzędzie z zasilaniem. W pierwszych jest wyciągnięte I2C (aka TWI) a w dolnym jeden pin jest wolny, może w przyszłości coś się pojawi oraz pin ułatwiający konfigurację shieldów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.